Ekonomi

Haluk Bayraktar’dan ‘KAAN’ yorumu: Buluşacaklar

Baykar CEO’su Haluk Bayraktar, TEKNOFEST’in son gününde CNN Türk’e özel açıklamalarda bulundu. Haluk Bayraktar’ın açıklamaları şöyle:

“Milletimiz milli teknoloji hamlesini gerçekten benimsedi. sana teşekkürlerimi sunuyorum Büyük bir coşku var. Dünya rekorları kırıldı TEKNOFEST’te dün her gün 1 milyon vatandaş ziyaret etti. Büyük bir coşku var. Büyük bir sinerji var. Kapanış törenindeyiz. Burada TEKNOFEST’in asıl amacı teknoloji yarışmaları, gençleri proje yapmaya teşvik etmek, bakın halkımız alkışlıyor.

Bugün ikinci ve üçüncü olan takımlara ödülleri verildi. Bugün Ankara’dan yine güzel bir haber aldık. MMU’nun adı Kaan olarak verildi ve umarım en kısa zamanda göklerle buluşur.

ANKA, KIZILELMA, HÜRKUŞ, GÖKBEY hepsi yerli teknolojiler burada.

Bu yıl üç TEKNOFEST düzenlemeyi planlamıştık. Deprem nedeniyle iptal etmek zorunda kaldık. TEKNOFEST Ağustos ayında Ankara’da yapılacak. Tüm illerde daha fazla il olması yönünde bir talep var. İnşallah Ağustos’ta Ankara’da olacağız.

GÖKBEY, HÜRKUŞ, HÜRJET sergileniyor. KAAN adı verilen uçak Ankara’da tanıtıldı. Umarım en kısa zamanda gökyüzü ile buluşur. Kendi insanına, kendi şirketlerine olan güveni ile harika bir ekosistem başladı. 15 yıl sonra başarı örnekleri ortaya çıkmaya başladı. 

Bu sadece Savunma Sanayisine ait bir alan değil, afetlerle mücadelede birçok alanda teknolojik atılımlar yapılıyor. Türk gençliğinin önünü açmak, girişimcilerimize sahip çıkmak, özel kesimimizi güçlendirmek ve her yıl bu gelişmeleri milletimizle birlikte sergilemek, millet olarak bu eserlere sahip çıkmak kıymetlidir.”

haber-iskilip.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu