Haber

İyi Parti’den istifalar İzmir’de devam ediyor

Millet İttifakını oluşturan altı siyasi partinin liderlerinin 3 Mart’ta yaptıkları toplantının ardından ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener’in yaptığı ve ittifakın diğer paydaşlarını eleştiren açıklamalarının ardından İYİ Parti’den istifalar devam ediyor. YETER Parti İzmir İl İdare Meclisi üyesi Metin Taşdemir de partisinden istifa ederek CHP’ye katıldı.

İYİ Parti İzmir Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Kırmızı, Meral Akşener’in açıklamalarının ardından partisinden istifa ederek CHP’ye üye oldu. Kırmızı’nın ardından DÜZGÜN Partisi İzmir İl Yönetim Kurulu üyesi Metin Taşdemir de partisinden istifa etti. Taşdemir’e rozetini CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu verdi.

ASLANOĞLU: ARTIK DAHA GÜÇLÜYÜZ

Şenol Aslanoğlu, bugün konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Yolumuz açık, gücümüz yakın. Milletin gücü güçlenerek yoluna devam edecektir. Masamız büyüyecek, isteyenlere göz yummayacağız.” bu sofraya oturun bugün İYİ Parti sofranın dağılmasından değil büyümesinden yana.Partimize bir isim katıldı Metin Bey’e ‘aile içinde sevilen birisin’ diyorum.

TAŞDEMİR: BİLİNÇLİ RAHATLIĞIMLA İSTİFA ETTİM

Metin Taşdemir yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Meral Hanım Altı Masa’da önemli bir yere sahipti. Burası ile Türkiye yönetimine talip olur umduk. Varlığını CHP’ye borçlu bir genel başkanımız vardı. Masayı devirmesi maalesef. hayallerimizi yerle bir etti.Son zamanlarda ilçe ve taşra teşkilatlarında yapılan parti içi söylemlerden bunun olacağı belliydi.Yani mevcut iktidarı değil, ortağı olduğu tabloyu eleştiren konuşmaları vardı. UYGÜN Partisi il yönetim kurulu üyeliği ve parti üyeliğinden istifa edecek kadar vicdanım rahat istifa ettim ve CHP rozetini taktım.”

haberserik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu