Haber

Kocaeli ekipleri mucizelere tanık oluyor

KOCAELİ (İGFA) –Kahramanmaraş’ta yaşanan ve 10 ili etkisi altına alan tarihin en büyük depremlerinden biri olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ilk andan itibaren hızlı bir şekilde organize edilerek çok sayıda araç ve işçi ile bölgeye sevk edildi.

Bölgede 85 araç ve 372 çalışanla arama kurtarma ve lojistik faaliyetlerine katılan Büyükşehir ekipleri, birbiri ardına mucizelere tanık oluyor.

Büyükşehir’in yoğun mesai harcayan arama kurtarma ekipleri, depremin ardından 40’ıncı ve 52’nci saatlerde bile deprem altında olanlara ulaşarak 32 kişiyi depremden sağ kurtardı.

Büyükşehir ekipleri, yemek kamyonlarıyla depremzedelere sıcak yemek, ekmek ve çorba dağıtırken, enkaz altında kalanlara da ulaşmaya çalışıyor.

Artçı sarsıntıların yaşandığı bölgede enkaz altına düşerek hayat kurtarmaya çalışan Büyükşehir’e bağlı arama kurtarma ekipleri, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay’daki enkazda gece gündüz çalışıyor.

Ekipler, Kahramanmaraş’ta 16, Adıyaman’da 13 ve Hatay’da 3 mucizeye tanık oldu.

Büyükşehir arama kurtarma ekiplerinden A ekibi, depremin 40. saatinde Kahramanmaraş’ta Trabzon Caddesi üzerinde çöken diğer 2 binadan yaşları 62 ve 55 olan 2 kadını enkazdan çıkardı. Büyükşehir İtfaiyesi ekipleri, Hatay’da meydana gelen depremin 52. saatinde K.Maraş’ta genç kadın ile 5 yaşındaki kızı enkazdan sağ çıkarmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu