Haber

Yayınlanmamış Habere Yayın Yasağı İstendi: Vali Yardımcısına Cinsel Taciz Davası

Hakkında yayınlanmayan haberlerin “kaos yaratabileceği” gerekçesiyle yayın yasağı talep eden Kırşehir Vali Yardımcısı Alper Balcı hakkında taciz iddiasıyla dava açıldı. Balcı hakkında hazırlanan iddianamede ölüm tehditleri de yer aldı.

Kırşehir’de vali yardımcısı olarak görev yapan Alper Balcı hakkında, 2022 yılında eski görev yeri olan Eskişehir’de bir kadını taciz ettiği gerekçesiyle dava açılmış ancak mahkeme yeterli delil olmadığı için takipsizlik kararı vermişti.

Bu kararın ardından Vali Yardımcısı Alper Balcı ilginç bir talepte bulunarak, kendisi hakkında yayınlanmamış haberlere yayın yasağı getirilmesini istedi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Balcı hakkındaki “cinsel taciz ve tehdit” soruşturmasının kapatılması için Yargıtay’a itirazda bulunulduğu ortaya çıktı. Ankara 6. Sulh Ceza Mahkemesi, “kadınlara yönelik tehdit ve cinsel taciz” hatalarına ilişkin yazışmaların ekran görüntülerinin bulunduğunu belirterek itirazı kabul etti.

Vali Yardımcısı Alper Balcı hakkındaki iddianamede, M.’ye yönelik “Bu ilişki mezarda biter, senden vazgeçmem, Bazı aşklar mezarda biter, sen mezara kadar karımsın” ifadelerini kullandığı belirtildi. .C. ve üzerinde Alper Balcı yazan silahın fotoğrafını gönderdi.

Balcı savunmasında kendisine iftira atıldığını iddia etti. İddianamede Balcı’nın zincirleme şekilde cinsel taciz ve tehdit gerçekleştirdiği belirtildi.

cayeli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu