Haber

BBP Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı, Mümin Gençoğlu’nu anma törenine katıldı

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Alfatlı ve arkadaşları, Bulgaristan Türklerinin sembol ismi Mümin Gençoğlu’nu anma törenine katıldı.

Baba tarafından Bulgaristan göçmeni olan Alfatlı ile birlikte Gençoğlu’nu anma törenine partisinin milletvekili adayları Harun Çiçek, Hasan uslu, M. Erhan Altan Selahattin Çelt ve İl Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Alfatlı ile katıldı.

Ekrem Alfatlı, “Bulgaristan’daki zulmü tüm dünyaya duyuran Bal-Göç’ün bugünlere gelmesinde büyük katkıları olan Mümin Ağamıza Allah’tan rahmet diliyorum. Evlatlarına sabırlar diliyorum. , ailesi ve biz değerli manevi mirasçılarıyız.” Mümin Gençoğlu sayesinde soydaşlarımız bugün Bulgaristan’da dinlerini ve dillerini yaşayabilmektedirler. Onun sayesinde ‘Ne güzel Türk’üm’ diyebiliyorlar. Onun sayesinde bugün sesleri daha gür çıkıyor. Siz de babanızdan devraldığınız mirası bu anlamda daha ileriye taşımak için çaba gösteriyorsunuz” dedi.

Bursa protokolü ve Bulgaristan Türklerinin yoğun ilgi gösterdiği program, hatıra fotoğrafı ve Mümin Gençoğlu’nun hayatını anlatan kitap dağıtımıyla sona erdi. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu